HOT Clinic - шаблон joomla Окна

„Kdekoli se da žít, dá se žít dobře.“

Vysílání českých učitelů do rozvojových zemí

 

Zadavatel: Česká rozvojová agentura

 

Realizátor: Česká zemědělská univerzita

Realizace: od 2012

Rozpočet: každoročně cca 1 mil. Kč

 

Lidé z našeho týmu spolupracují na dlouhodobě trvajících aktivitách České zemědělské univerzity v Praze, které se zaměřují na úzkou spolupráci s katedrou chovu zvířat na univerzitě v Banja Luce, neboť je jasné že jakýkoli pokrok a rozvoj je nemyslitelný bez vzdělaných a motivovaných lidí.

Tyto aktivity vycházely z naší iniciativy a jsou třeba je chápat jako přispění k co největší komplexnosti řešení problematiky rozvojové spolupráce v zemědělském sektoru v Bosně a Hercegovině. Ta je dlouhodobě zaměřena na chov skotu a zlepšování jeho užitkových vlastností na základě systematické práce. Nicméně podpora a pomoc rozvojových agentur nemůže být stálá a principiálně je postavena tom, že po čase ustává a vybudované zázemí by měli začít rozvíjet místní lidé. To ale předpokládá, že se v průběhu podpory podaří vytvořit též zázemí, kde by tito odborníci kontinuálně získávali potřebnou kvalifikaci, případně doplňovali pracovníky, kteří aktivity opustí.

Podpora je konkrétně zaměřena na postupné zavádění nových témat do stávající výuky, dále spolupráce ve vědeckých aktivitách, zavádění nových metodik v laboratořích (posuzování kvality inseminační dávky manipulace se zárodečnými buňkami apod.) nebo školení postgraduálních studentů, ale také školení o možnostech přenosu embryí apod. Témata spolupráce reflektují hlubokou znalost problémů zemědělců v terénu a dále se snaží provázat se s cíli dalších projektů.

 

 

     

 

kompletace nové laboratoře                                                              Ing. Cecha zabrán do svého tématu

     

krátká porada u děkana fakulty                                                                                shánění tlakové láhve s CO2

mezinárodní kolektiv laboratoře

Kontaktujte nás

 

Tel: +420 607 727 743

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.